Back

Higienizacja

Scaling jest to zabieg higienizacyjny podczas którego usuwane są złogi i kamień nazębny. Kamień i złogi nazębne to formacje, które osadzają się na zębach w okolicy dziąseł. Przyczyny jego powstawania są rozmaite, niemniej jednak główne znaczenie ma tutaj niedokładne szczotkowanie zębów.

Chirurgia    Chirurgia

Nagromadzenie złogów nazębnych i kamienia jest bardzo szkodliwe dla zdrowia naszej jamy ustnej. Jest on, bowiem siedliskiem idealnym dla wielu niebezpiecznych rodzajów bakterii redukujących toksyny odpowiedzialne za niszczenie aparatu zawieszeniowego zęba. Przekładając powyższe na mniej naukowy język: bakterie te mogą powodować rozchwianie zębów a w rezultacie po kilku latach ich całkowitą utratę. Niestety w społeczeństwie nie ma powszechnej wiedzy na temat negatywnych i groźnych skutków akumulacji kamienia nazębnego. Stąd bardzo wiele osób ma problemy z chwiejącymi się zębami.

Chirurgia

Polishing zębów – Jest to jeden z profesjonalnych zabiegów higienicznych wykonywanych w gabinecie stomatologicznym. Polega na oczyszczeniu zębów z nalotów zębowych, osadów i przebarwień na zębach, których nie można usunąć za pomocą zwykłego szczotkowania zębów.

Pozostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *